DNA logo Dej Nám Akord

O Nás

Co a kdo je DNA, tedy vlastně skupina Dej Nám Akord?

Jestli to chcete opravdu zjistit, tak uděláte nejlépe, když si nás přijdete poslechnout na náš koncert. Ale abyste nechodili na „zajíce v pytli“, tak je na těchto stránkách něco informací, včetně hudebních ukázek. Skupina DNA se věnuje „akapelové“ hudbě. Jednoduše řečeno to znamená, že zpíváme bez nástrojů. Někomu to může připadat jako nevýhoda, ale my to považujeme za velkou výhodu, protože nejenže nám stačí zavřít pusu a máme sbaleno, ale ještě navíc nic neruší ten nejhezčí „hudební nástroj“ - lidský hlas.

Zpíváme všechno co se nám líbí, začínali jsme s krásnými a energií nabitými černošskými spirituály, kterým jsme stále věrní. Kromě nich máme ovšem v repertoáru celou řadu českých a černošských lidových písniček, akapelové úpravy jazzových skladeb a přes vánoční pořady s koledami jsme se dostali i ke klasickým sborovým skladbám. Nicméně základ našeho repertoáru tvoří stále černošské spirituály a snaha přinášet v písních radost a pohlazení.

Skupina DNA začala zpívat už v roce 1994, kdy Vašek Brázda společně se svými spolužáky na oboru Molekulární biologie a genetika, založil DNA - jako základní předmět jejich studia ( Deoxyribonukleová kyselina ). Skupina prošla ovšem bouřlivým vývojem a dnes už zpívá ve zcela jiném obsazení, tvoří ji osm členů ( čtyři zpěvačky a čtyři zpěváci ) z nichž každý má bohaté hudební zkušenosti které teď věnuje skupině Dej Nám Akord. Jste zváni k poslechu!

DNA – Dej Nám Akord je:

DNA – Dej Nám Akord není:

Tisková zpráva ( pdf soubor )

Odkazy:

Prázdniny v Telči

Prázdniny v Telči

Internet Folk

Internet Folk

GO

GO

CASA

CASA

Rádio Proglas

Rádio Proglas

Spiritualfest

Spiritualfest

Vytvořil J.Badal, WeBmAsTeR, www.amfitar.cz, AnDo © 2005 - 2008 - photo, logo, content© Václav Brázda, Dej Nám Akord.